Výlet do Mikulova

13.6. se druhá třída spolu s p. uč. Ingerlovou a Kulovou vydala vlakem na výlet do Mikulova. Ráno se všichni shromáždili na nádraží a s napětím čekali na příjezd vlaku, který je měl odvézt do tohoto malebného moravského města. Cesta vlakem byla plná vzrušení a zvědavosti. Děti se těšily na objevování nových míst a poznávání Mikulova. Během procházky ulicemi Mikulova se žáci seznamovali s architekturou města. Viděli staré domy, úzké uličky a dozvěděli se zajímavosti o historických událostech spojených s tímto místem.

Prvním velkým zastavením byla zámecká zahrada. Před žáky se rozprostírala malebná zeleň, fontány a vzrostlé stromy. Děti si užívaly procházku po zahradě, pozorování květin, příjemného letního počasí a nádherného prostředí zámeckého parku. Každý si našel svůj koutek, kde se nasvačil a prožíval radost z krásného prostředí.

Po prohlídce zámecké zahrady jsme se všichni vydali na výstup na Svatý kopeček. Cesta to byla náročná, ale druháčci s nadšením zdolávali každý krok. Za to byli odměněni úchvatným výhledem na celé město a okolní krajinu. Bylo to nádherné místo k fotografování a všichni jsme si tento okamžik užívali.

Po sestoupení ze Svatého kopečku jsme se vrátili do města a měli příležitost navštívit místní obchůdky a zakoupit si suvenýry. Někteří si vybrali magnetky s motivem zámku, jiní si pořídili pohlednice či drobné předměty s moravskými motivy, několik žáčků si dokonce koupilo květinu. Každý si tak mohl odvézt kousek Mikulova jako památku na tento úžasný výlet plný zábavy a objevování.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..