Práce s Ozoboty

V rámci výuky pracovní výchovy i informatiky měli žáci možnost vyzkoušet práci s Ozobotem a Ozobotem Evo, což je malý robot, kterého je možné naprogramovat hned několika způsoby – pomocí nakreslených čar a použitím barevných kódů, tzv. ozokódů. Žáci se seznámili s jednotlivými kódy a následně si prakticky ověřovali, jak na ně Ozobot reaguje. Žáci programovali Ozoboty tak, aby projeli správně křižovatkou, předvedli „tornádo“, zrychlili či zpomalili apod.

Prostřednictvím práce s Ozoboty žáci rozvíjeli svou kreativitu, logické a informatické myšlení, učili se základům programování a robotiky. Tento zábavný a pro žáky atraktivní způsob oživení výuky se osvědčil u žáků na prvním i druhém stupni, proto budeme tyto pomůcky využívat i v budoucnu.

Velmi děkujeme spolku JedoBoti, z.s. (konkrétně panu Ing. Tomáši Vybíhalovi), který nám velmi ochotně zapůjčil Ozoboty, a tím nám umožnil si práci s těmito pomůckami vyzkoušet.

Podívejte se na práci žáků s Ozoboty do galerie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..