Zájezd do Vídně

V úterý 13. 6.  jsme se vypravili do Vídně. Moc jsme se těšili na spoustu známých památek města. Nejprve jsme navštívili park, kde stojí socha Johanna Strausse, známého hudebního skladatele. Popojeli jsme tramvají a kolem galerie Albertina a hrobky Habsburků jsme se vydali ke kostelu sv. Štěpána. Po známých ulicích Graben a Kohlmarkt jsme se dostali k Hofburgu. Prošli jsme hradním komplexem  a kolem muzeí do Muzejní čtvrti, kde jsme mohli relaxovat na lehátkách. Na oběd jsme si zašli do tržnice Naschmarkt. Potom jsme jeli tramvají k domům slavného architekta Hundertwassera, kde jsme v galerii občerstvili a mohli jsme si koupit něco na památku. Odtud jsme už pěšky byli za 15 minut v zábavním parku Práter, na který jsme se všichni nejvíc těšili. Domů jsme se vrátili unavení, ale spokojení. Výlet byl skvělý a myslíme si, že jsme se toho o hlavním městě Rakouska dost dozvěděli.

                                                                                                     Erik Říha, Nela Kohoutová – žáci 7. ročníku

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..