Návštěva znojemského muzea

Žáci 5. ročníku se zúčastnili dvou edukačních programů ve znojemském muzeu. První nesl název Geologie I. a týkal se hornin, nerostů a minerálů. Zaměřili jsme se na jejich vlastnosti, učili jsem se rozlišovat nerosty a minerály. Objasnili jsem si pojmy jako geolog, archeolog, historik a prohlédli si nástroje, které používají při své práci. Druhá přednáška, s názvem Za zlámanou grešli, nás přiměla se zamyslet nad vývojem platidel, počítali jsme kolik grošů stály boty, jedna slepice nebo kráva ve středověku nebo raném novověku i jaká platidla používáme v současnosti. Zvažovali jsme klady a zápory života ve středověku, výhody a nevýhody dnešního doby. A zjistili jsme, že je mnohem zajímavější si o historii povídat než v ní žít.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..