Den stromů – Vodohrátky

Ve čtvrtek 20.10.2022 uspořádali žáci 7. ročníku pro své spolužáky, děti z mateřské školy i místní komunitu podnikavý den s názvem Den stromů. Tento ročník s podtitulem Vodohrátky byl tentokrát zaměřen na spotřebu vody, které je již nyní v naší oblasti nedostatek. Prostřednictvím zážitkového programu v prostoru zahrady mateřské školy žáci poukázali na nešetrné využívání vodních zdrojů a představili účastníkům akce možnosti, jak snižovat spotřebu vody při jejich běžných denních činnostech. Žáci 7. ročníku připravili pro návštěvníky opravdu zajímavý program; na jednotlivých stanovištích předváděli pokusy s vodou, návštěvníci si mohli mnohé pokusy sami vyzkoušet. Žáci vybírali demonstrované pokusy opravdu zodpovědně a pečlivě se na svou prezentaci připravovali. Z ohlasů účastníků bylo zřejmé, že se akce povedla a i na příští rok naplánujeme obdobnou akci, tentokrát ovšem zaměřenou na jiný klimatický problém, který je v současnosti aktuální.

Prohlédněte si fotografie z akce.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..