Národní plán doučování

Ve 2. pololetí školního roku 2021/2022 bude na naší škole pokračovat doučování žáků ohrožených školním neúspěchem. Aktivity doučování jsou od 1. 1. 2022 financovány z Nástroje pro oživení a odolnost EU.

Tato investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Pandemie COVID-19 zasahuje do režimu vzdělávání na českých školách již od března roku 2020. Výluka prezenční výuky má negativní dopady na vzdělávací výsledky žáků a zvýšení vzdělanostních nerovností.

Snížená úroveň vzdělání se přitom promítá i do budoucích výdělků současných žáků a studentů, a to po dlouhé dekády jejich produktivního života. Je proto důležité zaměřit se na nahrazení výpadku vzdělávání, a to doučováním, které se osvědčilo již na podzim v roce 2021.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..