Školní kolo Matematického klokana

Na konci minulého týdne se někteří žáci 2. stupně zúčastnili školního kola soutěže Matematický klokan, které pořádáme na naší škole již tradičně každý rok. V letošním školním roce se soutěže zúčastnilo celkem 36 žáků 6. – 9. ročníku, kteří soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii Benjamín, které se zúčastnili žáci 6. a 7. ročníku, dosáhl nejlepšího bodového hodnocení Milan Kožnar, hned v závěsu za ním se umístil Adam Klíma a Samuel Weiser. V kategorii Kadet starších žáků 8. a 9. ročníku dosáhl nejlepšího výsledku Viktor Vašut. Na paty mu šlapaly Monika Tóthová a Tereza Slámová.

I když jsme byli nuceni uspořádat školní kolo této oblíbené matematické soutěže pouze online formou, věřím,  že i přesto byla soutěž pro žáky přínosná. Nejenže si ověřili své matematické schopnosti a procvičili své logické uvažovaní, ale měli především možnost porovnat své znalosti s dalšími žáky nejen naší školy, ale celé republiky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..