Návštěva Amsterdamu a Londýna

Posledním šest dubnových dnů navštívilo patnáct žáků naší školy hned dva evropské státy, kde si prohlédli nejvýznamnější památky a navštívili zajímavá místa, která jsou s těmito zeměmi nejčastěji spojována. Při návštěvě Amsterdamu jsme prošli pěšky centrum města, navštívili jsme známý  plovoucí květinový trh a odpoledne jsme se přesunuli vlakem do Zaanse Schans, kde jsme si prohlédli větrné mlýny, sýrárnu i výrobnu dřeváků, kterými je Holandsko proslulé. Další ráno jsme se už vypravili přes eurotunel do Anglie a hned první odpoledne jsme strávili ve studiích Warner Bros, kde se zrodila známá série filmů o Harry Potterovi.

Další den jsme již zahájili prohlídkou centra Londýna, která byla navíc ozvláštněna i akcí, která se v této metropoli každoročně koná, a to známým londýnským maratonem. Takže v centru města bylo ještě více turistů, než je i v tak přeplněném velkoměstě obvyklé. Kvůli této sportovní akci nám sice nebylo dovoleno přiblížit se až k Buckinghamskému paláci, nicméně i tak jsme si prohlédli nejvýznamnější londýnské památky –  Parlament, Big Ben, Westminster Abbey. Celé centrum Londýna jsme si prohlédli i z výšky. Navštívili jsme známé London Eye, ze kterého bylo možné spatřit celý Londýn jako na dlani – a to i díky hezkému počasí, které nás během celé návštěvy provázelo. Poslední den před odjezdem zpět domů jsme zahájili prohlídkou Greenwiche s nultým poledníkem a lodí jsme se přesunuli po Temži až k Toweru. Nemohli jsme vynechat Tower Bridge a známý križník Belfast, který jsme i navštívili a blíže jsme se seznámili s těžkým životem námořníků během druhé světové války.  Pěší procházkou jsme dále pokračovali podél břehu Temže, kde jsme si prohlédli známé Shakespearovo divadlo Globe, galerii moderního umění Tate Gallery a přes známý Millenium Bridge jsme došli až k sídlu londýnského biskupa – ke katedrále sv. Pavla. Poté jsme se přesunuli k autobusu známým londýnským metrem, které je označováno jako Tube, a vraceli jsme zpět domů po šesti nabitých dnech. Sice hodně unavení, ale mnohem bohatší o spoustu nových zážitků a zkušeností.

Fotografie, které jsme pořídili během návštěvy, si prohlédněte po kliknutí na tento odkaz.

Amsterdam a Londýn 2019

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..