Lyžařský kurz ve Velkých Karlovicích

Každé dva roky mají žáci 2. stupně naší školy možnost absolvovat lyžařský výcvik, stejně tomu bylo i v lednu tohoto školního roku. Vyrazili jsme na horskou chatu Karolinka ve Velkých Karlovicích, která se již pomalu stává tradičním místem, na kterém si žáci mají možnost osvojit si či vylepšit dovednost lyžování. Letos se lyžařského kurzu zúčastnilo celkem 29 žáků naší školy a je nutno říci, že velkou část žáků tvořili skuteční „nelyžaři“. Ač se to zdálo první den jako zcela nemožné, poslední den lyžařského výcviku byli všichni žáci natolik zdatní, že zvládli sjet závodní trasu slalomu a zúčastnit se tak závěrečné soutěže celého výcviku. Ze skupiny ostřílených lyžařů se na prvním místě bleskurychlého slalomu umístit Erik Mašek, na druhém místě Barbora Tománková a na třetím místě Matyáš Haupt. Ve skupině lyžařů – začátečníků zvládl slalom nejlépe Richard Major, na druhém místě se umístila Adéla Bártová a třetí místo obsadil David Šalomon. Během pětidenního pobytu se uskutečnil i turnaj v ping-pongu, kde se nejlépe umístili Matěj Sabo, Erik Mašek a Marian Mais. Velký potlesk při vyhlašování výsledků sklidil i „dříč lyžáku“, kterým se stal Dominik Pagač za obrovskou snahu a odhodlání naučit se lyžovat i přes počáteční neúspěchy, což se mu nakonec podařilo. Jako „skokani lyžáku“, tzn. žáci, kteří zaznamenali během výcviku největší pokrok, byli odměněni Matyáš Sabo a Filip Spišiak, kteří byli na počátku výcviku úplní začátečníci, avšak v závěru se účastnili i půldenního výletu na náročnější sjezdovku se skupinou zkušených lyžařů. Velkým zpestřením celého kurzu byla zajisté i přednáška člena horské služby, který během poutavého vyprávění seznámil žáky s riziky, kterým mohou být vystaveni při pobytu na horách, a ukázal i techniku, kterou záchranáři horské služby při své práci využívají. Zde naleznete fotky z lyžařského kurzu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..