Týden zdraví na I. stupni

V úterý 16. 10. byl Světový den výživy, a proto jsme se rozhodli nejen v tento den, ale i celý týden věnovat našemu zdraví. Ráno jsme začínali vyučování společnou rozcvičkou, někteří jógou, v hodinách přírodovědy jsme probírali potravinovou pyramidu a složení potravin v ní obsažených, důležitost pohybu pro lidské zdraví, vliv škodlivých látek (alkoholu a kouření), denní režim, pitný režim. Společně jsme si také ukuchtili v hodinách Pv a Vv různé dobrůtky, např. celozrnné kuličky, ovocný salát a tvarohovou pomazánku. Nezapomněli jsme se také podívat na složení našich svačinek a zjistili jsme, že některým z nás v nich chybí kousek ovoce a zeleniny, budeme se tedy snažit zlepšovat kvalitu svačinek, aby nám nescházely potřebné vitamíny a minerály. Celý týden to bylo moc fajn, určitě si během vyučování častěji zacvičíme a zkontrolujeme si navzájem svačinky.

Mgr. Edita Wolfová

Zde najdete několik fotografií z akce.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.