Deváťáci vyrazili za kulturou do Prahy na muzikál

Ve dnech 19.–20. června se žáci 9. ročníku vydali na dvoudenní výlet do Prahy, který se nesl ve znamení kultury, poznávání historických památek i společných zážitků před blížícím se koncem školní docházky.

Naše cesta začala brzy ráno na vlakovém nádraží v Hrušovanech nad Jevišovkou. Po přesunu přes Znojmo jsme autobusem dorazili do Prahy. Po ubytování jsme se vydali do historického centra města. Během procházky si žáci mohli prohlédnout nejvýznamnější pražské památky, nasát atmosféru hlavního města a užít si společný čas se svými spolužáky.

Vrcholem celého výletu bylo večerní představení muzikálu Snowboarďáci v Divadle Radka Brzobohatého. Divadelní zpracování známého filmového příběhu nabídlo divákům spoustu humoru, chytlavé písně, energické taneční výkony i sympatické herecké obsazení. Příběh dvou kamarádů, kteří vyrážejí za zimním dobrodružstvím a prvními láskami, si získal pozornost všech přítomných a mnozí žáci odcházeli z divadla nadšeni.

Pro deváťáky představoval tento výlet jednu z posledních společných akcí před ukončením základní školy. Věříme, že si z Prahy odvezli nejen krásné kulturní zážitky, ale také mnoho vzpomínek na společně strávené chvíle se svými spolužáky.

Mgr. Josef Wolf, DiS.

Páťáci na tripu

Ve středu 17. června se páťáci vydali na bezmála 18 km dlouhou trasu. Oklikou polních cest, vinohradů a polí svědomitě šlapali do nedalekého Karlova, kde navštívili Zoofarmu manželů Vošických. Po cestě řešili i malou lesní pátračku a na farmě na ně čekala exotická zvířata, jako třeba klokan, dikobraz nebo mláďata pštrosa. Po pěti a půl hodinách výletování zpocení a unavení, ale šťastní, že do zvládli, dorazili do cíle. Ještě to s našimi dětmi není tak zlé 😊.

Mgr. Michaela Dúcká

Pohádkohraní v 1. a 3. ročníku

Během dvou měsíců se žáci 1. a 3. ročníku zapojili do projektu Pohádkohraní, ve kterém si vyzkoušeli roli herců, režisérů i scénáristů. Společně nacvičili známé pohádky:
Sněhurka a šest trpaslíků, Dědečkova rukavička, O veliké řepě a O neposlušných kůzlátkách. Děti měly při práci velkou volnost – samy si vybíraly způsob zpracování (loutky nebo hrané scénky), vymýšlely texty, rozdělovaly role a pilně nacvičovaly. Vyvrcholením celého projektu bylo vystoupení pro děti z mateřské školy. Malým divákům se pohádky velmi líbily a odměnili své starší kamarády velkým potleskem. Projekt přinesl dětem nejen radost z vystupování, ale také rozvoj spolupráce, kreativity a sebevědomí.

Mgr. Edita Wolfová

Projekt Pěšky do školy úspěšně zakončen aneb hurá na společnou studentskou konferenci na Vranov!

Po několika měsících práce vyvrcholil projekt CLIM-E-Do! – Pěšky do školy účastí našich páťáků na závěrečné studentské konferenci na Vranově, která se uskutečnila ve dnech 5.–6. května 2026.

Během konference měli žáci možnost představit výsledky své práce tandemové škole zapojené do programu. V anglickém jazyce prezentovali průběh projektu, výsledky dopravního průzkumu, vytvořené informační materiály i návrhy opatření, která mohou přispět k bezpečnější a ekologičtější dopravě do školy.

Součástí programu byly také seznamovací aktivity, týmové hry a environmentálně zaměřené vzdělávací programy. Velkým přínosem bylo setkání s rakouskými partnery ze školy NMS Dürnkrut, se kterými naši žáci během školního roku spolupracovali prostřednictvím online setkání. Tentokrát se mohli poznat osobně, sdílet zkušenosti a navázat nová přátelství.

Projekt žákům ukázal, že i děti mohou aktivně přispívat ke změnám ve svém okolí. Naučili se pozorovat a analyzovat problémy, pracovat s daty, vytvářet prezentace a videospoty, spolupracovat v týmu a prezentovat výsledky své práce před publikem. Zároveň si uvědomili souvislosti mezi dopravou, bezpečností a ochranou klimatu.

Závěrečnou tečkou za projektem byla společná reflexe, během které žáci hodnotili, co se jim podařilo a co jim projekt přinesl. Nejvíce oceňovali možnost pracovat na skutečném problému, spolupráci se spolužáky, komunikaci s rakouskými vrstevníky a zjištění, že i jejich nápady mohou mít konkrétní dopad na život ve škole.

Děkujeme organizátorům programu CLIM-E-Do!, partnerské škole NMS Dürnkrut i všem, kteří se na realizaci projektu podíleli. Věříme, že myšlenka bezpečné a ekologické cesty do školy bude v naší škole žít i nadále.

Preventivní program Kamarádi a můj volný čas

Čtvrtý ročník se zúčastnil preventivního programu Kamarádi a můj volný čas. Byl zaměřen na bezpečné chování na sociálních sítích, kterou jim vysvětlili přímo na Policii ČR ve Znojmě. Poté je čekalo dobrodružné setkání na SVČ ve Znojmě, kde luštili záhadu ve skupinkách, povídali si o aktivitách ve volném času a nakonec si prohlédli a někteří i odvážně chytli do rukou zvířátka. Posuďte sami, jak byli odvážní, moc se jim tam líbilo.

Mgr. Jitka Pražáková