Výlet 1. – 3. ročníku do ZOO Hodonín

Při vstupu do ZOO nás přivítal svým pískotem papoušek nádherný, také si nás přilétl zblízka prohlédnout. Ve volném výběhu pobíhalo přes deset surikat, některé hlídaly na kamenech svoji smečku, jiné si hrály, tulily se k sobě, motaly se dokola, srandovně pobíhaly, hrabaly nory a zvědavě na nás hleděly jako na mimozemšťany. Jiné hezky pózovaly a nechaly se fotit. Při výkladu paní průvodkyně se z dálky ozval osel, který hýkal na celé ZOO, což nás všechny rozesmálo. Překvapilo nás, jak velký pták je jeřáb. Pozorovali jsme dva, kteří se střídali při sezení na vejcích. Měli tam krásného tukana, u něhož jsme obdivovali jeho mohutný zobák. Všimli jsme si malinké bílé sovičky, která se choulila v rohu voliéry. Ve větvích poskakovaly dovádivé veverky. Měli jsme možnost krmit ovečky a kozy. Dostaly od nás granule lisovaného sena, které nám dala paní průvodkyně. Berani se naháněli, strkali do sebe a trkali se rohama. Ve výběhu lvů ležely obrovské ohlodané dobytčí kosti, protože zrovna tento den lvi byli krmeni. Dozvěděli jsme se, že krmení probíhá jednou týdně. Viděli jsme dva spící rysy, vypadali spokojeně. Pozorovali jsme kapra, který se snažil dostat ze svého rybníčku do vedlejšího potůčku. Mohli jsme vidět spoustu barevného ptactva. Jeden šimpanz se třikrát přehoupl z větve na větev a hned byl na opačné straně klece, která byla ale obrovská. Byl to hotový akrobat! Jiné dvě opičky se opodál praly o kuličky hroznu, které jim zrovna dával pan chovatel. Dokonce jsme viděli, jak se připravuje krmení pro opice. Obdivovali jsme manželský pár velbloudů a dozvěděli jsme se, že ve svých hrbech nemají vodu, ale tuk. Dlouhé řasy chrání jejich oči před pískem a navíc dokážou uzavřít nozdry při písečné bouři. Měli jsme štěstí, protože jsme viděli řadu mláďat – třítýdenní zebru, klokánka v matčině vaku, opičky, kůzlátka, jehňátka, hříbátko, dvě lvíčata a želvičky. Líbili se nám růžoví plameňáci, kterých tam bylo nespočet. Někteří odpočívali na jedné noze s hlavou zabořenou v peří.

Na plné pecky jsme si užili nakupování, utráceli jsme ostošest, naplnili jsme si bříška dobrůtkami a následně jsme se vydali na dlouhou klikatou cestu autobusem domů.

Více fotografií z našeho výletu si prohlédněte zde.

                                                                                Kolektiv žáků 2. ročníku s dopomocí paní učitelky Ingerlové

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.