Hravě zdravě

Jak se naučit zásady zdravého stravování? Třeba formou tvoření hravých svačinek na talíři. Žáci si nejprve na papír sestavili svůj návrh tak, aby na talíři měli všechny prvky zdravého stravování, současně jsme si připomněli, co jsou to bílkoviny, sacharidy a tuky a v jakých potravinách je najdeme. Inspirace není nikdy dost a tak jsme si prošli nápady z internetu a sestavili seznam surovin a pomůcek, které budeme na přípravu svačinky potřebovat. Další hodinu už nás čekala ta zábavnější část, tvoření jedlých obrázků na talíři. Ne nadarmo se říká, že jíme i očima a když jídlo lákavě vypadá, lépe i chutná. A je to pravda, protože po těchto obrázkových svačinách se jen zaprášilo.

Další inspirace pro zdravou svačinku najdete v naší galerii.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.