Školní výlet žáků 4. a 5. ročníku

Žáci 4. a 5. ročníku podnikli školní výlet do Brna, ve kterém propojili divadelní umění s oblíbeným rozchodem na nákupy. První zastávkou bylo proslulé Divadlo Polárka, kde žáci zhlédli poutavé představení, „Jsem Vincent a můj plán je přežít,“ plné silných momentů a skvělých hereckých výkonů. Moderní scéna, aktuální téma věnované šikaně a blízký kontakt s herci zanechaly v publiku hluboký dojem. Po kulturním zážitku následoval přesun do obchodního centra Olympia Brno. Zde žáci dostali zasloužený rozchod, který pro ně byl zároveň skvělým tréninkem do života. Všichni výborně zvládli:

  • Orientaci v prostoru při pohybu ve velkém neznámém komplexu
  • Finanční gramotnost při samostatném hospodaření s kapesným
  • Plánování času na oběd a nákupy
  • Včasný návrat na společné stanovené místo

 Výlet se vydařil na jedničku. Žáci si odvezli nejen kulturní zážitky, ale také spoustu nových vzpomínek. 

Mgr. Jitka Pražáková

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.