Projekt Pěšky do školy překročil hranice

Projekt CLIM-E-Do! – Pěšky do školy (Bezpečně a ekologicky do školy) pokračoval během podzimu dalšími aktivitami. Žáci 5. třídy se v říjnu a listopadu zaměřili na mapování dopravní situace v okolí školy. Pozorovali ranní provoz, zaznamenávali způsoby dopravy žáků a vyhledávali místa a situace, které mohou být z hlediska bezpečnosti problematické. Získaná data následně společně analyzovali a diskutovali o tom, jak souvisí doprava, bezpečnost a ochrana klimatu.

Významným okamžikem se stalo první online setkání s partnerskou školou NMS Dürnkrut, které proběhlo 15. prosince 2025. Žáci obou škol se prostřednictvím videokonference představili, seznámili své vrstevníky se školou, obcí i projektem, na kterém pracují.

Celé setkání probíhalo v anglickém jazyce, což pro naše páťáky představovalo zajímavou výzvu i cennou zkušenost. Měli možnost vyzkoušet si komunikaci v reálné mezinárodní situaci a poznat, jak podobná témata řeší děti za hranicemi České republiky.

Přeshraniční spolupráce dodala projektu nový rozměr a motivaci do další práce. V následujících měsících se žáci zaměří na průzkumy mezi spolužáky, vyhodnocení získaných dat a hledání konkrétních návrhů, které by mohly přispět k bezpečnější a ekologičtější cestě do školy.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.