V červnu využili žáci 2. stupně možnost seznamovat se s literaturou přímo v knihovně, tentokrát v Hrušovanech nad Jevišovkou. Mohli se zde ponořit do čtení nerušeně a na delší dobu.
Sedmáci si vybrali tři knihy a soustředili se na tu, která se jim po zběžném prolistování zdála nejzajímavější, a do té se začetli. Osmáci vybírali oceněné autory a knihy a hledali tak inspiraci pro prázdninovou četbu. Deváťáci se měli za úkol seznámit s knihami současných autorů pro děti a mládež a vyhledat si k četbě co nejzajímavější knížku. Celé dopoledne korunovalo vzájemné sdílení.
V příjemném prostředí knihovny nám vyměřený čas rychle utekl. Shodli jsme se na tom, že se sem rádi opět vrátíme. Ovšem už ne s našimi deváťáky! Ti si sem snad najdou cestu sami.









