Divadelní představení Hana

Dne 20. 3. 2023 navštívili žáci 7. – 9. ročníku v Mahenově divadle v Brně představení Hana. Sami si ho z nabídky zvolili. Někteří už měli přečtenou od Aleny Mornštajnové i stejnojmennou knihu, a proto přesněji věděli, do čeho jdou. Pro ostatní bylo představení náročnější. A jak se představení líbilo?
Děj se odehrává v meziválečném, válečném a poválečném období a popisuje životní osudy tří žen. Příběh byl zajímavý a představení se jim moc povedlo.
Příběh Hany byl nádherně a procítěně zahraný. Některé scény zněly, jako kdyby se to dělo doopravdy. Líbilo se mi, že příběh byl zahraný přesně podle událostí v knize, a proto jsem tomu dobře rozuměla. Obdivovala jsem herce, kteří zvládají stát ve stejné póze po celou dobu, co nemluví, a hrát 3 hodiny jen s malou přestávkou. Líbilo se mi osvětlení pódia, které měnilo barvu podle emocí a atmosféry. Také kostýmy a kulisy byly krásně propracované.

Melušová A., Halabrínová, Dulínková, Stratilová, Kožnarová (žákyně 8. a 9. ročníku)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..